Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Projekt " Krynica Morska Miejsce Tajemnic- razem odkrywamy, poznajemy, działamy"

Czcionka:

Miejska Biblioteka Publiczna w Krynicy Morskiej otrzymała bezzwrotną dotację w wysokości 8300 zł na realizację projektu „Krynica Morska Miejsce Tajemnic- razem odkrywamy, poznajemy, działamy”. Jest to jeden z pięciu grantów przyznany w województwie pomorskim i jedyna w naszym powiecie.

Projekt ma na celu podniesienie wiedzy uczestników o środowisku lokalnym, zbudowanie i wzmocnienie poczucia własnej wartości młodych ludzi, poprzez przygotowanie ich do pełnienia roli rodzinnych przewodników po krynickich i okolicznych atrakcjach historycznych, przyrodniczych, kulturowych i krajobrazowych.

Młodzież w wieku 13-15 lat z terenu gminy Krynica Morska, od lutego do lipca, pozna podstawy zawodu przewodnika turystycznego, historię, przyrodę, kulturę i walory krajobrazowe. Dotacja, którą otrzymaliśmy pomoże zorganizować wspólne wycieczki jak i warsztaty oraz spotkania ze specjalistami i ciekawymi ludźmi. Młodzież wspólnie opracuje spacerowe i rowerowe trasy wycieczkowe, opisze miejsca i atrakcje. Młodzi przewodnicy będą opowiadać o atrakcjach i ciekawostkach związanych z daną trasą, w ten sposób zaprezentują swoją kilkumiesięczną pracę.

W skład grupy projektowej wchodzą: Kinga Grecko, Laura Kaliszuk, Marta  Miernikiewicz, Łukasz Miłkowski, Aleksandra Sitko, Krystyna Stępień, Jakub Swat, Liwia Szóstkiewicz, Kacper Wieczorek, Mariusz Zdeb i Kacper Zembrzuski.

W projekcie udział biorą również pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Krynicy Morskiej: Anna Brzezińska – dyrektor, Mariola Brzezińska – główna księgowa, Ilona Hagedorn – młodszy bibliotekarz, Ilona Szymańska-Wieczorek – młodszy instruktor (koordynator projektu), Anna Żandarowska – bibliotekarz,  Teresa Michałowska – pracownik gospodarczy oraz wolontariusze: Jagoda Stępień i Katarzyna Szymańska.

Projekt „Krynica Morska Miejsce Tajemnic - razem odkrywamy, poznajemy, działamy” jest realizowany w ramach Ogólnopolskiego Programu Grantowego „RÓWNAĆ SZANSE 2017” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności administrowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży w Warszawie.

AKTUALNOŚCI:

Spotkania grupy projektowej

Utworzono dnia 28.02.2018

Dnia 28.02.2018 odbyło się spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Umówiliśmy spotkanie z przewodnikiem, który opowie nam o pracy przewodnika, umówiliśmy spotkanie z panią Jolą z Parku Krajobrazowego, która opowie nam o historii oraz przyrodzie w Parku...

czytaj dalej na temat: Spotkania grupy projektowej

Spotkanie z Burmistrzem Miasta Krynica Morska

Utworzono dnia 24.02.2018
Dnia 19.02.2018 odwiedziliśmy Burmistrza Miasta Krynica Morska w celu przedstawienia projektu Krynica Morska Miejsce Tajemnic- razem odkrywamy, poznajemy, działamy. Spotkanie przebiegło pomyślnie. Pan Burmistrz pozytywnie odniósł się do naszej prośby i wyraził chęć...
czytaj dalej na temat: Spotkanie z Burmistrzem Miasta Krynica Morska

Pierwsze warsztaty w projekcie

Utworzono dnia 27.02.2018
Dnia 20 lutego odbyły się nasze pierwsze warsztaty „Historia i obróbka bursztynu” z programu „Równać Szanse” z Panem Piotrem Sobaczyńskim. Dowiedzieliśmy się o historii bursztynu i powstaniu Mierzei Wiślanej. Każdy z nas miał szanse obrobić bursztyn...
czytaj dalej na temat: Pierwsze warsztaty w projekcie

Pierwsze spotkanie grupy projektowej

Utworzono dnia 16.02.2018

W dniu 15.02.2018 odbyło się pierwsze spotkanie grupy projektowej „KRYNICA MORSKA MIEJSCE TAJEMNIC- RAZEM ODKRYWAMY, POZNAJEMY, DZIAŁAMY” w ramach Ogólnopolskiego Programu Grantowego „RÓWNAĆ SZANSE” realizowanego w Miejskej Bibliotece Publicznej w Krynicy...

czytaj dalej na temat: Pierwsze spotkanie grupy projektowej

GALERIE:

Spotkania grupy projektowej

Spotkania grupy projektowej

Warsztaty odróbka i historia bursztynu

Warsztaty odróbka i historia bursztynu

Pierwsze spotkanie grupy projektowej

Pierwsze spotkanie grupy projektowej

ZAŁĄCZNIKI:

								

Wniosek do Programu Równać Szanse

Utworzono dnia 07.03.2018, 16:03

Projekt Krynica Morska Miejsce Tajemnic- razem odkrywamy, poznajemy, działamy