Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Projekt " Krynica Morska Miejsce Tajemnic- razem odkrywamy, poznajemy, działamy"

Czcionka:

Miejska Biblioteka Publiczna w Krynicy Morskiej otrzymała bezzwrotną dotację w wysokości 8300 zł na realizację projektu „Krynica Morska Miejsce Tajemnic- razem odkrywamy, poznajemy, działamy”. Jest to jeden z pięciu grantów przyznany w województwie pomorskim i jedyna w naszym powiecie.

Projekt ma na celu podniesienie wiedzy uczestników o środowisku lokalnym, zbudowanie i wzmocnienie poczucia własnej wartości młodych ludzi, poprzez przygotowanie ich do pełnienia roli rodzinnych przewodników po krynickich i okolicznych atrakcjach historycznych, przyrodniczych, kulturowych i krajobrazowych.

Młodzież w wieku 13-15 lat z terenu gminy Krynica Morska, od lutego do lipca, pozna podstawy zawodu przewodnika turystycznego, historię, przyrodę, kulturę i walory krajobrazowe. Dotacja, którą otrzymaliśmy pomoże zorganizować wspólne wycieczki jak i warsztaty oraz spotkania ze specjalistami i ciekawymi ludźmi. Młodzież wspólnie opracuje spacerowe i rowerowe trasy wycieczkowe, opisze miejsca i atrakcje. Młodzi przewodnicy będą opowiadać o atrakcjach i ciekawostkach związanych z daną trasą, w ten sposób zaprezentują swoją kilkumiesięczną pracę.

W skład grupy projektowej wchodzą: Kinga Grecko, Laura Kaliszuk, Marta  Miernikiewicz, Łukasz Miłkowski, Aleksandra Sitko, Krystyna Stępień, Jakub Swat, Liwia Szóstkiewicz, Kacper Wieczorek, Mariusz Zdeb i Kacper Zembrzuski.

W projekcie udział biorą również pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Krynicy Morskiej: Anna Brzezińska – dyrektor, Mariola Brzezińska – główna księgowa, Ilona Hagedorn – młodszy bibliotekarz, Ilona Szymańska-Wieczorek – młodszy instruktor (koordynator projektu), Anna Żandarowska – bibliotekarz,  Teresa Michałowska – pracownik gospodarczy oraz wolontariusze: Jagoda Stępień i Katarzyna Szymańska.

Projekt „Krynica Morska Miejsce Tajemnic - razem odkrywamy, poznajemy, działamy” jest realizowany w ramach Ogólnopolskiego Programu Grantowego „RÓWNAĆ SZANSE 2017” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności administrowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży w Warszawie.

AKTUALNOŚCI:

Spotkanie -projektujemy koszulki

Utworzono dnia 20.06.2018
Dzisiaj (20.06.2018) odbyło się spotkanie, na którym zajęliśmy się robieniem koszulek. <3
czytaj dalej na temat: Spotkanie -projektujemy koszulki

Zwiedziliśmy Frombork

Utworzono dnia 20.06.2018
Dnia 16 czerwca odbyła się wycieczka statkiem ''Anita" do Fromborka. Odwiedziliśmy Planetarium, Bazylikę archikatedralną Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Andrzeja we Fromborku i podziwialiśmy widoki z Wieży Radziejowskiego. Pod koniec wycieczki zjedliśmy...
czytaj dalej na temat: Zwiedziliśmy Frombork

Odbyło się spotkanie

Utworzono dnia 19.06.2018
06.06.2018 odbyło się spotkanie organizacyjne, na którym omawialiśmy organizację wycieczki do Fromborka, a także udało nam się zdobyć koszulki, które będziemy "dekorować" do naszych potrzeb. Ustaliliśmy terminy następnych spotkań i dalsze działania realizacji...
czytaj dalej na temat: Odbyło się spotkanie

Wizyta z "Równać Szanse"

Utworzono dnia 06.06.2018
23.05.2018 gościliśmy Panów z Fundacji ,,Równać Szanse'', którzy podsunęli nam kilka pomysłów na dalszą realizacje projektu. Spotkanie było udane;-)
czytaj dalej na temat: Wizyta z "Równać Szanse"

Wycieczka rowerowa: PIASKI I OKOLICE

Utworzono dnia 24.05.2018
Dnia 19.05.2018 r. byliśmy na wycieczce rowerowej w Piaskach i okolicach. Poznaliśmy historię tych interesujących miejsc. Po zwiedzaniu udaliśmy się do Kawiarnia Na Piaskach na lody i przygotowanego grilla przez właścicieli, którym dziękujemy.
czytaj dalej na temat: Wycieczka rowerowa: PIASKI I OKOLICE

GALERIE:

Spotkania grupy projektowej

Spotkania grupy projektowej

Spotkanie z Burmistrzem Miasta Krynica Morska

Spotkanie z Burmistrzem Miasta Krynica Morska

Warsztaty odróbka i historia bursztynu

Warsztaty odróbka i historia bursztynu

Pierwsze spotkanie grupy projektowej

Pierwsze spotkanie grupy projektowej

ZAŁĄCZNIKI:

								

Wniosek do Programu Równać Szanse

Utworzono dnia 07.03.2018, 16:03

Projekt Krynica Morska Miejsce Tajemnic- razem odkrywamy, poznajemy, działamy

Kalendarium

Czerwiec 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Zegar

Zapraszamy na nasz profil na: